Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

Ośrodek Rekreacji i Sportu

ul. Parkowa 20
74-400 Dębno
tel.95/ 7602436

 

www.maratondebno.pl

 

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Stanisław Lenkiewicz

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie swoją działalność rozpoczął 1 lipca 2002 r. Realizuje zadania w zakresie upowszechniania sportu, turystyki i rekreacji. Podstawowym celem pracy Ośrodka Sportu i Rekreacji jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczeństwa w zakresie kultury fizycznej, turystyki i rekreacji oraz korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń sportowych i terenów rekreacyjnych. Do podstawowych zadań Ośrodka Sportu i Rekreacji należy: popularyzacja walorów rekreacji ruchowej, organizowanie zajęć, zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych oraz turystycznych, zapewnienie kadry instruktorów do prowadzenia zajęć rekreacyjnych, rozwijanie usług w zakresie rekreacji ruchowej, tworzenie i udostępnianie bazy sportowo-rekreacyjnej, prowadzenie wypożyczalni sprzętu sportowo-rekreacyjnego i turystycznego, organizowanie nauki pływania, współdziałanie w upowszechnianiu sportu, turystyki i rekreacji z organizacjami, stowarzyszeniami kultury fizycznej, szkołami i związkami sportowymi, promocja miasta i gminy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi swoją działalność na następujących obiektach:

   1. Budynek administracyjno-biurowy przy ul. Parkowa 20, plaża miejska;

   2. Stadion sportowy przy ul. Gorzowskiej 7;

   3. Kompleks boisk sportowych przy ul. Daszyńskiego 20;

   4. Kompleks boisk sportowych na osiedlu Waryńskiego;

   5. Hala sportowo - rehabilitacyjna.

OSiR jest organizatorem Maratonu Dębno, który jest najstarszą i zarazem największą imprezą biegową w kraju - znaną w całej Polsce i w wielu krajach Europy. O renomie dębnowskiego maratonu świadczy fakt, iż co roku w naszym mieście rozgrywane są Mistrzostwa Polski Kobiet, Mistrzostwa Polski Mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Policjantów i jest on ujęty w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki oraz Europejskiego Stowarzyszenia LA.

Organizuje także zawody o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym, wśród których należy wymienić: Puchar Polski w Triathlonie, Zawody Konne, Mityng Lekkoatletyczny dla osób niepełnosprawnych, Gimnazjadę oraz mniejsze turnieje takie jak: turnieje piłki siatkowej, turnieje piłki nożnej, turniej piłki ręcznej, turnieje piłki koszykowej, turnieje tenisa ziemnego oraz imprezy biegowe.

Statut Ośrodka Sportu i Rekreacji

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Arkadiusz Mazepa 03-10-2003 15:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-01-2008
Ostatnia aktualizacja: Anna Szymczyk 19-05-2016 07:00